Właściwości miodu manuka

Miód manuka znany jest na całym świecie i wiele osób korzysta z niego na co dzień lub w stanach obniżonej odporności. Ten pochodzący z Nowej Zelandii produkt posiada jedyne w swoim rodzaju właściwości, które mogą mieć zbawienny wpływ na nasz organizm oraz pomóc nam wyleczyć wiele chorób. Wszystko to za sprawą zawartego w miodach manuka naturalnego składnika o mało znanej nazwie methylglyoxal. To właśnie on odpowiada za pożyteczne właściwości miodu i dlatego im większe jest jego stężenie, tym lepsze działanie.

Miód manuka znacznie różni się od miodów, które jadamy na co dzień. Różnicę tę zauważymy nie tylko w smaku, zapachu i kolorze, ale właśnie przede wszystkim w jego wpływie na organizm. Wiemy doskonale, że każdy miód jest zdrowy, jednak działanie miodu manuka można porównać z antybiotykami. Może on nam pomagać dokładnie w taki sam sposób jak niektóre lekarstwa, jednak bez szkody dla naszego zdrowia.

Cenne właściwości miodu manuka

Miody manuka posiadają wiele wartościowych właściwości, które mogą być dla nas w niektórych sytuacjach wręcz niezastąpione. Warto wiedzieć, że produkt ten ma działanie przeciwgrzybiczne, przeciwzapalne oraz przeciwwirusowe, dlatego świetnie sprawdzi się w przypadku różnych dolegliwości, jednak jego główną funkcją jest zahamowanie namnażania bakterii oraz niszczenie ich. Dzięki tego typu właściwościom miód manuka będzie niezastąpiony w chorobach przewodu pokarmowego, zakażeniach dróg moczowych i pęcherza, a także pomoże nam w walce z trudno gojącymi się ranami lub trądzikiem. Dzięki swojemu działaniu antybakteryjnemu może on również zwalczać ból gardła lub nieżyt nosa, a ponadto ochroni nas przed rozwojem bakterii paciorkowca, gronkowca, pałeczek jelitowych, pałeczek okrężnicy oraz innych. Miód manuka może być skuteczny nawet w przypadku bardzo odpornych bakterii, które nie są podatne na leczenie niektórymi lekami aptecznymi. Apiterapia, czyli leczenie miodem, może często przynieść o wiele lepsze skutki.

W jakich sytuacjach miód manuka będzie pomocny i jak można go użyć?

Miód manuka ze względu na swoje właściwości może pomóc nam na różne sposoby. Możemy spożywać go samodzielnie lub w różnych potrawach i będzie on dzięki temu wspomagał nasze leczenie. Oprócz takiego stosowania bardzo polecany jest także do użytku zewnętrznego, czyli chociażby w postaci maści z zawartością miodu manuka oraz innych lekarstw i kosmetyków, opartych na jego właściwościach. Pomoże on nam pozbyć się wielu bakteryjnych chorób skóry i innych schorzeń, a największą jego zaletą jest fakt, że używać można go w każdym wieku i jest całkowicie bezpieczny dla naszego zdrowia. Dzięki temu nie będziemy musieli się martwić o to, że usuwając jeden problem, spowodujemy inny. Stosowanie miodu manuka to naturalny sposób leczenia, dlatego taka forma terapii polecana jest przez wielu specjalistów na całym świecie.

Tylko prawdziwy miód manuka posiada pożądane właściwości

Aby mieć pewność, że miód manuka pomoże nam w naszych problemach, nie powinniśmy oszczędzać na jego zakupie. Ceny tego wspaniałego produktu mogą wiele osób odstraszać, ponieważ w porównaniu do innych miodów, są one wysokie, jednak taki koszt bardzo szybko nam się zwróci, gdy miód podziała dobrze na nasze zdrowie. Jeśli chcemy mieć pewność, że dokonaliśmy słusznego wyboru, powinniśmy kupować miody manuka jedynie od zaufanych dostawców, którzy mogą zagwarantować nam ich wysoką jakość. Każdy miód produkowany z krzewu manuka musi przejść wiele badań i testów, które potwierdzą jego skład oraz zawartość methylglyoxalu, a my powinniśmy decydować się właśnie na te rzetelnie sprawdzone warianty. Wszelkie zamienniki, które będą kusić nas niższą ceną, mogą być pozbawione oczekiwanego przez nas działania i jeśli zdecydujemy się właśnie na nie, nasze pieniądze pójdą na marne, a my nie osiągniemy zamierzonego efektu. Lepiej więc kupić dobry, pewny miód manuka, nawet wtedy, gdy będziemy musieli zapłacić za niego trochę więcej.

Dowiedz się więcej o miodach manuka! Miód manuka Zastosowanie miodów manuka Methylglyoxal Krzewy manuka Metody badania miodu manuka