Czystek

Zbawienne działanie czystka

Czystek jest krzewem, którego występowanie charakterystyczne jest dla okolic basenu Morza Śródziemnego oraz Azji Zachodniej. W Polsce znajduje się on wyłącznie w uprawie, a jego piękne kwiaty oraz naprawdę długa żywotność sprawiają, że często wykorzystywany jest on jako roślina ozdobna. Przypisuje mu się wiele właściwości leczniczych. Herbata z czystka jest niezwykle skuteczna w walce z wieloma uporczywymi infekcjami. Sprawdźmy kiedy tak naprawdę można sięgnąć po jego pomoc. Jakie dolegliwości pomoże on nam zwalczyć?

Właściwości zdrowotne czystka

Czystek niezwykle skutecznie wpływa na układ immunologiczny człowieka. Herbatę z tego zioła mogą spożywać nawet dzieci i to już od trzeciego miesiąca życia! Jej smak wzbogacony może zostać plastrem cytryny, a także miodem i powstała w ten sposób substancja pozwoli uchronić się przed wieloma przykrymi skutkami stale zmieniającej się jesiennej oraz zimowej aury. Czystek bogaty jest w polifenole, czyli silne przeciwutleniacze. Pozwalają one neutralizować wolne rodniki, odpowiedzialne za powstawanie między innymi chorób nowotworowych. Są również skuteczne w zwalczaniu stanów zapalnych w organizmie, poprawiają samopoczucie i dodają energii. Polifenole mają zbawienny wpływa na układ odpornościowy, co jest bardzo korzystne z punktu widzenia ciągle zmieniającej się temperatury. Warto również wykorzystać działanie czystka w walce z infekcjami górnych dróg oddechowych.

Jeżeli jesteś palaczem, zdecydowanie powinieneś sięgnąć po tę roślinę! Zastanawiasz się dlaczego? To bardzo proste! Czystek usuwa z naszego organizmu toksyczne metale ciężkie, dlatego warto zdecydować się na jego stosowanie.

Czystek cechuje się silnym działaniem antybakteryjnym, przeciwgrzybiczym oraz antywirusowym, co pozwala wykorzystywać go do walki z uciążliwym łupieżem, trądzikiem, łuszczycą, wirusem półpaśca, czy grzybicami skóry lub paznokci. Ma on również silne działanie antyhistaminowe. Szczególnie polecany jest tym, którzy zmagają się z uczuleniem na pyłki oraz kurz. Roślina ta sprawdza się również w walce z zapaleniem opon mózgowych wywołanym przez kleszcze, a także boreliozą. Czystek nie tylko pomoże Ci wyjść z choroby, ale również uchroni przed samym zakażeniem.

Higiena jamy ustnej a czystek

Napar z czystka pomoże Ci zadbać o odpowiednią higienę jamy ustnej. Jest on idealną alternatywą dla popularnych w sklepach czy aptekach płynów do płukania ust. Działa on także zbawiennie na nasze zęby. Pozwala je wybielić, ponieważ rozpuszcza bakteryjny biofilm.

Jak pić czystek?

Wiele osób zadaje sobie to pytanie na początku swojej przygody z czystkiem. Kluczem do sukcesu są wytrwałość i regularność. Jednorazowe zastosowanie często nie przyniesie zamierzonego celu, ponieważ nie jest to środek magiczny, a zioło, które może zdziałać cuda po długotrwałym stosowaniu. Nie oczekuj więc, że po jednej dawce Twoje bolączki odejdą w cień jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Musisz stosować go uparcie i długo, a dopiero wtedy zauważysz jego zbawienny wpływ na Twoje zdrowie i samopoczucie. Dobra herbata z czystka powinna zawierać suszone listki oraz kwiecie czystka. Jeżeli w suszu znajdziemy dużo gałązek, oznacza to, że jest on gorszej jakości i z pewnością pogorszy to smak całego naparu. Czystek znakomicie współpracuje z witaminą C, ponieważ, bogaty jest on w bioflawonoidy, dzięki czemu wzmacnia jej działanie. Znakomicie sprawdzi się również w połączeniu z miodem, stanowiąc doskonały sposób na zwalczanie przeziębienia oraz grypy.

Weź sprawy we własne ręce i odkryj fantastyczną moc czystka. Skorzystaj z jego pomocy, abyś mógł cieszyć się dobrym zdrowiem niezależnie od zmieniającej się aury! Gdy dodasz do niego miód – napój będzie jeszcze smaczniejszy!