fbpx

Zdrowe słodycze z miodem

Nie bez przyczyny stare polskie przysłowie „kto pije miód, ten długo żyje”, jest ciągle aktualne. Miód od wielu pokoleń uważa się za jedno z najsilniejszych i najlepszych naturalnych lekarstw. Może być również stosowany jako zdrowy substytut cukru. Wiadomo, że jego historia sięga ponad dwóch tysięcy lat. Poniżej przedstawiamy kilka ciekawych propozycji wykorzystania miodu do zdrowych słodkości. Poznajcie słodycze z miodem!  

1. Całuski

Bardzo proste ciastka, nadające się na każdą okazję. Aby je zrobić, wystarczy użyć 20 dag mąki, razem z trzema łyżkami miodu. Do smaku dodać cynamon. Ciasto zagnieść, a następnie rozwałkować. Powycinać różnego rodzaju kształty, a następnie włożyć do piekarnika. Piec ok. 1,5 godziny. Dla ozdoby można wykorzystać lukier.  

2. Rogaliki

Również przy pieczeniu rogalików, zamiast tradycyjnego cukru można użyć miodu. Smakować, będzie również dobrze!  

3. Zdrowe cukierki z miodem

Doskonałym i ciekawym pomysłem są zdrowe cukierki z miodem. Można je bez większego problemu zrobić w domu. Potrzebne nam będą następujące składniki: kilka łyżek suszonej żurawiny, dwie łyżki kokosu, łyżka oliwy, jedna łyżeczka miodu. Na patelni rozgrzewamy oliwę, Dodajemy do niej składniki i prażymy. Na samym końcu miód. Oczywiście jest wiele wariantów. Możemy używać pestek słonecznika, a nawet cynamonu, który świetnie nadaje aromat. Taki domowy wypiek jest zdrowy i nie zawiera „chemii”, której tak dużo znajduje się często w zwykłych cukierkach ze sklepu.  

4. Słodycze z miodem w sklepach

Jeśli nie chcemy rozwijać naszych kulinarnych talentów, zdrowe słodycze z miodem można bez problemu zakupić w sklepie ekologicznym. Mamy wtedy pewność, że są one oparte tylko na naturalnych składnikach. Jednak ich wadą może być dość wysoka cena, dlatego zrobienie w domu jest dużo tańszą opcją. Ceny miodowych słodyczy zwykle zaczynają się od dziesięciu złotych.  

Miodowe słodycze

Rynek miodowych słodyczy jest również bardzo różnorodny. Każdy znajdzie dla siebie coś dobrego! Cukierki miodowe są nie tylko smaczne, ale również pozytywnie wpływają na zdrowie. Polecamy je osobom w każdym wieku.  

Źródło zdjęcia głównego: Freeimages.com / Phil Beard

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *