fbpx

Woda z miodem i cytryną o poranku

Szklanka wody z miodem i cytryną na czczo o poranku to jeden z najlepszych sposobów na zapewnienie sobie energii na cały dzień oraz najlepsze wsparcie dla naszego organizmu. Ten pyszny, orzeźwiający napój wypity tuż po przebudzeniu może zdziałać cuda dla naszego zdrowia, więc warto wprowadzić taki rytuał do naszej codzienności. Poznajmy przepis na jego przygotowanie!

Woda z miodem i cytryną

Składniki: ● woda (1 szklanka), ● sok z cytryny (1/2 cytryny), ● miód (2 łyżeczki). Przygotowanie:Wersja pierwsza: O poranku w przegotowanej i ostygniętej wodzie rozpuszczamy miód. Następnie dodajemy sok z wyciśniętej cytryny. Całość wypijamy chwilę po obudzeniu na czczo. Wersja druga: Wieczorem w przegotowanej i ostygniętej wodzie rozpuszczamy miód. Pozostawimy na całą noc do odstania. Rano kolejnego dnia dodajemy świeży sok z wyciśniętej cytryny. Całość wypijamy na czczo. Z informacji znalezionych w internecie wynika, że druga  opcja przygotowania zwiększa działanie antybiotyczne miodu (obecnie poszukujemy rzetelnych wyników badań, które potwierdziłyby te informacje 🙂 ). Jeśli jednak zapomnicie przygotować miód wieczorem to napój przygotowany o poranku także wzmocni Wasz organizm.

Dlaczego warto zaserwować sobie szklankę tego prostego w wykonaniu napoju?

Połączenie naturalnej wody, bogatej w witaminy cytryny oraz naszpikowanego mikroelementami i innymi cennymi substancjami miodu to kombinacja, która nie tylko zapewni dostateczne nawodnienie organizmu, ale także wzmocni jego odporność i zapobiegnie infekcjom. Cytryna znacznie poprawia trawienie i wspomaga oczyszczanie organizmu ze szkodliwych substancji, dzięki czemu zapewnia prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego oraz całego organizmu. Miód natomiast działa antybakteryjnie, obniża ciśnienie krwi, wzmacnia serce, koi nasze nerwy, a jednocześnie pobudza aktywność mózgu. Regularne spożywanie wody z miodem i cytryną sprawi, że nasz organizm będzie prawidłowo funkcjonował i szybciej radził sobie z chorobami, a my będziemy sami będziemy pełni energii. Dodatkowo ten zdrowy napój zadba o dobry stan naszej cery i piękny wygląd, a także wesprze nas w walce z niechcianymi kilogramami. Wodę z miodem i cytryną warto pić codziennie rano na czczo, ponieważ właśnie wtedy przynosi ona najlepsze efekty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *