fbpx

Kosmetyki ekologiczne

Moda na ekologię zdobyła szturmem nie tylko rynek żywności, ale też kosmetyków. Sprawdźmy, jak wykorzystuje się naturalne produkty, tworząc kosmetyki ekologiczne!  

Kosmetyki ekologiczne – zalety

Plusem kosmetyków ekologicznych jest ich bezpieczeństwo oraz naturalność. Do podstawowych składników należy przede wszystkim miód, oliwa z oliwek oraz masło kakaowe. Bardzo dobrym rozwiązaniem są również specjalne kosmetyki z miodem. Są one wzbogacone woskiem, pyłkiem pszczelim oraz całą gamą naturalnych składników, które pomogą niejednemu rodzajowi skóry i ciała. Kosmetyki ekologiczne zawierają też naturalne zioła, które mają udowodnione działanie kosmetyczne.  

Kosmetyki z miodem

Jak wiadomo nie od dziś, miód jest bardzo popularnym, naturalnym składnikiem zawierającym cenne substancje odżywcze. W kosmetyce jest używany ze względu na bardzo dobre właściwości dla naszej skóry. Mowa tu przede wszystkim o nawilżaniu i pielęgnacji. Ze względu na swoją naturalność, może stosować go każdy – oczywiście, wcześniej należy się upewnić, że nie posiadamy alergii na produkty pszczele. Miód zawiera również całą masę takich składników jak chociażby krzem. Z kosmetyków z miodem najbardziej popularne są balsamy do ciała.  

Wosk pszczeli

Jest bogaty w różnego rodzaju substancje biologiczne, które nadają się nawet dla najbardziej wrażliwych typów skóry. W dermatologii jest stosowany jak środek na oparzenia oraz przede wszystkim jako składnik mydła. Jeśli szukamy mydła, które dobrze pielęgnuje, powinniśmy kupić takie, które w swoim składzie posiada wosk pszczeli.  

Pyłek pszczeli

Inną opcją jest wybranie mydła zawierającego pyłek pszczeli. Ten składnik posiada aż 250 różnych składników chemicznych, mających pozytywne właściwości dla naszego organizmu. Mydła z dodatkiem pyłku mają pozytywny wpływ na gospodarkę biologiczną.  

Masło kakaowe

Jest naturalnym, kremowym składnikiem otrzymywanym z ziaren kakaowca. Wykazuje silne działanie ochraniające. Składniki w nim zawarte są bardzo dobrze akceptowane przez naszą skórę i jako jedne z niewielu naturalnych kosmetyków, nie powodują reakcji alergicznej. Korzystne działanie wynika z zawartości witamin, które są przeciwutleniaczami o bardzo szerokim działaniu. Masło kakaowe jest również bardzo częstym składnikiem kosmetyków zawierających miód.

Photo on Foter.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *