fbpx

Kąpiel “Kleopatry”

SPA w domu? Wypróbuj i poczuj się wyjątkowo na co dzień!

Proste składniki, odrobina czasu, kilka naszych wskazówek i sposób na domowe SPA gotowy! Każdy z nas potrzebuje relaksu. Nie wszyscy chcemy wydawać pieniądze na ekskluzywne salony odnowy. Dlatego przedstawiamy naszą receptę na udany wypoczynek w domowym zaciszu. Może stanie się on Waszym cotygodniowym rytuałem?

Kąpiel “Kleopatry”

Składniki: ● mleko – 250 ml (jedna pełna szklanka), ● sól morska (50 g), ●  miód  (100 g), ● naturalny olejek – kilka kropel ( u nas pomarańczowy), ● wanna z niezbyt gorącą wodą, ● świeca z wosku pszczelego.

Przygotowanie:

Do wanny wlewamy wszystkie składniki. Zapalamy świecę z naturalnego wosku pszczelego, która oczyści powietrze i wpłynie pozytywnie na górne drogi oddechowe. Włączamy relaksacyjną muzykę i pozwalamy odpocząć ciału i umysłowi.

Podczas takiej kąpieli mleko odżywi naszą skórę i uelastyczni ją. Dodatek soli morskiej oczyści ją i pomoże w utrzymaniu jędrności. W naszym domowym SPA niezastąpiony jest oczywiście miód. O jego dobroczynnym działaniu można by wiele pisać. Już Kleopatra doceniała kąpiele w mleku i miodzie. Nie jest więc tajemnicą, że miód świetnie odżywia i utrzymuje odpowiedni poziom wilgotności skóry. By spotęgować jego działanie warto dodać kilka kropel naturalnego olejku – to skuteczna broń w walce z rozstępami i cellulitem.

Żyjąc w ciągłym biegu zapominamy o prostych czynnościach, które pomogą zresetować się po tygodniu pracy, opieki nad dziećmi lub domem. Warto poświęcić chwilę dla siebie i odprężyć się. Polecamy przynajmniej raz w tygodniu wybrać ulubioną książkę, płytę i zanurzyć się w kąpieli.

Ważne informacje:

Olejek naturalny kupiliśmy w aptece. Jest na nim informacja “Nie stosować w czasie ciąży”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *